FTP klient bez instalace

FTP klient je program, který nám umožňuje pracovat s FTP serverem. Díky těmto programům můžeme přenášet soubory na  FTP server a také je můžeme z tohoto prostoru stahovat zpátky do našeho počítače.

FTP klienti jsou důležití především pro ty, kteří se zabývají tvorbou internetových stránek, protože díky tomuto programu mohou soubory převést na svůj hosting a spustit tak webové stránky online. Ti, kteří se připojují na své stránky přes FTP často jistě ocení možnost ukládat si údaje přímo do FTP programu.

Především pokud spravují větší množství webů nemusí neustále hledat údaje k připojení. Někteří z programátorů a tvůrců internetových stránek se ovšem potřebují připojovat ke svému FTP serveru často a to z různých míst, například z práce či domu.

Pokud by používali klasický FTP klient, budou muset mít přihlašovací údaje ke svým stránkám uloženy na dvou místech. To je rozhodně nepohodlné a také více rizikové z hlediska bezpečnosti. Existuje ovšem řešení a tím je FTP klient bez instalace. Mezi takové programy lze zařadit i typ Filezilly a to program Filezilla Portable.

Jedná se o program, který má identické funkce jako klasický FPT klient Filezilla, ovšem s tím rozdílem, že jej nemusíte instalovat. Stačí si program stáhnout a uložit například na váš přenosný USB disk.

Díky tomu můžete mít informace o vašich připojení jednak pouze v jednom programu a také vždy tam, kde je potřebujete.

Stačí spustis program z USB disku a připojovat se k vašim webům můžete odkudkoliv, bez instalace. Velikost tohoto programu je zanedbatelná, jedná se pouze o několik MB, takže si na program Filezillu Portable může udělat místo každý, kdo jej hodlá využívat.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán FTP klient, FTP server a označen , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.

Mezí základní výbavu počítače dnes už patří i software a jedním z nejpoužívanějších jsou webové prohlížeče. K webovému prohlížeči je také dobré si stáhnout flash player pro přehrávání videa a pro hraní her.